Töötajad

Hansu ja Grete lastehoiu töötajad

Juhatus:

Aliis Lemkov & Gea Kängsep – Meie jaoks on kõige kõige olulisem, et meie pisikesed Hansud ja Greted oleksid mõnusas turvalises keskkonnas, kus iga laps saab tähelepanu ja hoolt;  kus iga lapsega arvestatakse (samas silmas pidades rühma üldist heaolu); kus igale nutule reageeritakse ja igale naeratusele vastatakse naeratusega; kus igale küsimusele leitakse aega vastata ja igat edusammu jõutakse märgata ja kiita; kus lastega tegeletakse läbi erinevate mängude, laulude ja tegevuste; kus lapsi julgustatakse ja juhendatakse endaga ise hakkama saama (ise sööma ja riietuma, potil käima); kus lastakse lapsel olla laps, aga samas seatakse piire; kus on hubased ruumid erinevate eakohaste mänguasjadega; kus lapsehoidjate vahel oleks mõnus koostöö ja üksteise mõistmine ning teineteist täiendatakse ja toetatakse; kus iga lapsehoidja tahab lastega töötada ja sobib lastega töötama; kus lapsevanematele antakse asjakohast tagasisidet ja soovitusi ning tehakse ettepanekuid ja koostööd lapse heaolu nimel; kus lapsevanemat kuulatakse, mõistetakse ja lapsevanema usaldus ajapikku võidetakse (ning seda ei kaotata).

Assistent Agnes
Olen oma loomult sõbralik, abivalmis ja tegus pealehakkaja. Armastan detaile ja märkan neid kiiresti. Mulle meeldib, et töötajate muresid ja rõõme kuulates ning aidates rühmasiseseid ettepanekuid ellu viia saan enda iseloomu omadusi ning ellusuhtumist rakendada.
Olles siirast, ausat ja armastust täis keskkonnas, sest lapsed on ühed kõige vahvamad ja armsamad tegelased, on lihtne ja tore tööd teha.

Lapsehoidjad Hansukese rühmas:

Gerli Lepisto – Mulle meeldib minu töö, sest need väikesed olevused on parim osa inimkonnast, kuna neil on rohkem julgust ja pealehakkamist kui suurtel. Üks suur põhjus, miks mulle meeldib lastega tegeleda on mitmekesisus. Väikesed lapsed on nii huvitavad ja kasvavad iga päevaga.

Juta Sarap – Olen rõõmsameelne ,sõbralik ja positiivse ellusuhtumisega. Armastan lapsi ,loodust ja reisimist. Meeldib tegutseda lastega ja näha kuidas nad arenevad ning pakkuda tuge ja hoolt igapäevatoimingutes. Iga päev on tore ja erinev.

Evelin Tiidoma  – Mulle meeldib ütlus: “Kes ei proovi, see ei õpi!”. Ka oma töös proovin sellest juhinduda ja julgustan lapsi uusi asju kogema ning maailma avastama. Hindan kõrgelt kolleegidega koostööd ja oma tööd teen alati säravate silmadega.

Lapsehoidjad Gretekese rühmas:

Kristi Ingver – Olen kohusetundlik ja armastan oma tööd. Mulle väga meeldivad lapsed, sellepärast valisin ka töö lastega. Lähen tööle rõõmuga ja mul on hea klapp lastega. Olen loomult kannatlik ja vaikne. Olen kahe ägeda lapse ema 🙂

Merle Vink – Ma võiksin öelda, et juba väikesest saati olen olnud justkui väike lapsehoidja oma onulastele. Mulle on alati meeldinud lastega tegeleda. Kuigi aastaid töötasin teenindus valdkonnas, siis tulles siia tööle, tegin justkui kannapöörde ja ausalt öeldes parima. Töötades päevast päeva väikestega on mulle kinnitanud, et lapsed on kõige ehedamad pisikesed inimesed. Nende tunded, ütlused on need mis päeva huvitavaks teevad. Ka kodus on mul kasvamas 3 last. Mu töö juures meeldib see, et iga päev on erinev ja eriline. Lastele tahan pakkuda turvatunnet, kui kurb on nende meel ning rõõmustada ja naerda koos nendega.

Daphne Lepik –Olen noor neiu, kellele meeldib ilus loodus, erksad värvid ja soojad inimesed. Igapäevaselt olen õeks, eeskujuks, mängukaaslaseks ja kindlaks toeks oma väiksemale õele:) Armastan tööd lastega, sest olen suheldes kannatlik, mängides energiline, lohutades mõistev ja lastehoius alati hea tujuga ja kogu südamega asja juures!! Suudan hästi samastuda lastega, pole möödas palju aega ka sellest, kui olin ise alles samasugune pisike, suure südamega plikatirts. Olen lastele nii sõber, juhendaja, mängukaaslane, lohutaja kui ka kuulaja.

Merilys Rätsepp (LAPSEHOOLDUSPUHKUSEL)- Kõik mu tuttavad ja sõbrad teavad alati kelle juurde oma lapsi tuua kui vaja hoidjat. Olen väiksest peale lastega ümbritsetud. Olin 7a kui minu tädil laps sündis. Tahtsin kogu aeg teda valvata ja temaga olla. Ise sain emaks kui olin 20 ja nüüd olles 27a on mul 3last. Pisikesi hoian suure südamega. Esmatähtis on minu jaoks see, et neil oleks turvaline ja hea olla. Mina olen see, kes võtab sülle, kaisutab kui vaja, ühesõnaga jagan palju hellust neile! Muidugi saab nalja ja palju tantsu ka. Ja päeva parim osa on see kui laps tuleb ja kallistab. See tähendab, et oled leidnud tee ta südamesse!

Lapsehoidjad Metsatuka rühmas:

Kerstin Loorits – Lastega töötamine on mulle pigem eluviis kui töö. Minu soov on aidata kaasa lapse arengule ning pakkuda lapsele tuge ja hoolt igapäevatoimingutes.  Mul on siiralt hea meel,  et saan osa väikese lapse elust ja kasvust, aidata neid, naerda koos või pühkida pisaraid, kui on raskem hetk. Olen loominguline ja aktiivne inimene, mulle meeldib teha lastega erinevaid tegevusi nii õues kui ka toas.

Herely Juurik – Loomult olen pigem tagasihoidlikum, kuid ei ole puudu ka sõbralikkusest, abivalmidusest ja headusest, mida jagada lastega. Minu jaoks on oluline, et laps tuleks hoidu rõõmsalt ja tunneks ennast seal hästi.

Kristel Niinemägi – Minu eesmärk lastehoius töötades on pakkuda lapsele turvalist ja hoolivat keskkonda.

Lapsehoidjad Mängumaa rühmas:

Nele Tomberg – Lapsehoidja amet on mulle väljakutse- iga päev on isemoodi. Nii kaua, kuni minus endas jagub lapsemeelsust, loomisrõõmu ja andmisrõõmu on lastega koostegutsemine mulle puhas energialaeng. Mind motiveerib töös lastega enim see, et saan erekonnaväliselt lapse arenemist/kujunemist toetada, olla positiivseks eeskujuks ja suunata neid, tehes vahet heas ja halvas. Lapsed on kord juba nii vahetud, puhtad ja siiralt uudishimulikud.

Maire Hain

Lapsehoidjad Tähesära rühmas:

Aveli Täht – Olen alati mõelnud, et tahaks töötada lastehoius ja nüüd ongi mõte teoks saanud. Meeldib vaadata kuidas lapsed arenevad ning sellele kaasa aidata. Iga nende edasiminek toob naeratuse näole. Olles ise kolme aastase preili ema, tean kui oluline on lapse jaoks turvatunne ja kannatlikus. Vaadates iga hommik neid siiraid ja ausaid pisikesi tegelasi, tunnen, et teen õiget asja. Lastega töötades meeldib, et igapäev on erinev, et saan olla neile toeks nende rasketel hetkedel kui ka koos nendega naerda.

Eve Taavelt – Olles ise kasvanud suures peres siis tean kui tähtis on turvatunne, hool ja armastus. Olen ise rõõmsameelne, julge ja siiras seega usun, et koos lastega saame luua midagi ilusat ja suurt.

Anna-Triin Kaldasaun

Lapsehoidjad Kuukiirte rühmas:

Kätlin Õunapuu – Ma valisin töö lastehoius just sellepärast, kuna ma armastan lastega tegelemist üle kõige. Ma olen ise väga lapsemeelne ja nendega koos aega veetes saan end ka ise ikka veel lapsena tunda. Ja kuna ma kasvatan kodus väikest tütart, siis tean ma täpselt, mis tähendab see vastutus, mida tähendab hellus, kallistused ja hool. Kõike seda pakun kodus oma lapsele ja samamoodi pakun hellust ja hoolt tööl oma rühma lastele. Samuti on mulle väga oluline nende pisikeste inimeste turvalisus ja areng. Ma tahan hoida lapsed pidevas arengus ja turvalises keskkonnas, kus nad on väga hoitud. Ja mis saaks olla veel imelisem ja südantsoojendav, kui see, et ma näen neid pisikesi kasvamas ja arenemas. Kus igapäev on erilisem kui teine, sest keegi on jälle midagi uut ära õppinud. Tänaseks tunnen, et olen oma kutsumuse leidnud ja lastega tegelemine ongi minu õige koht.

Laura-Liis Hallik – Lapsed on minule justkui hingeravim. Mulle meeldib lastega tegeleda, nendega suhelda sest nende fantaasiatel ei ole piire, mis teeb vestlused väga huvitavaks. Minu eesmärgiks on pakkuda lapsele turvatunnet hoius, teha tema päev võimalikult lõbusaks. Viia läbi arendavaid tegevusi läbi lõbu, et lapsel oleks huvi teha kaasa. Olen ise väga energiline, rõõmsameelne ja kannatlik. Valisin lapsehoidja ameti just nende laste pärast. Saaksin aidata neil areneda turvalises keskkonnas, lasta nende fantaasiatel lennata ning nendega koos tantsida ja laulda.

Melani Uibo – Lastega olen alati hea klapi saanud. Mul on seitse aastat noorem vend, keda ikka vahel valvasin kui ema mõne toimetusega hõivatud oli. Ka on meie suures suguvõsas palju pisikesi poisse ja tüdrukuid, keda alati hea meelega hoian. Lastehoius hindan kogenumate kolleegide nõuandeid, et pakkuda järjest paremat ja usaldusväärsemat teenust. Iga lastehoius töötatud päev kinnitab, et olen teinud õige valiku. Tunnen rõõmu igast poisist ja tüdrukust, kellele saan igapäevaselt uusi oskusi jagada, hellust ning turvalisust.

Lapsehoidjad Raadi filiaalis:

Evelin Vahtramäe – Töötades lastega, tunnen, kuidas süda täitub rõõmuga. Lapsed õpetavad mulle kuidas olla parem inimene ja ema. Iga päev samm-sammult läbi mängu õppimine ja kasvamine loob omavahelise usalduse. Olen arvamusel, et tuleb lasta lapsel laps olla ja uskuda temasse, siis usub ka laps iseendasse! Usk saadab korda imesid.

Marge Miina – Olin 7aastane, kui mul sündis noorem õde, keda hoidsin tihti. Mõned aastad hiljem sündisid mu vanematel õdedel lapsed, keda samuti käisin hoidmas. Nüüd on mul endal armas tüdrukutirts. Lapsed on mind ümbritsenud juba varasest east saati. Lastega tegeledes on selge see, et tehes seda, mida armastan, ei pea ma päevagi tööl käima. 

Asendajad/lapsehoidjad rühmades:

Svetlana Ivanova – Iga rühma lapsed on nii toredad, armsad, nutikad. Neil kõigil on oma iseloom. Tööle tulles on just lapsed need , kes teevad tuju veel paremaks. Leian kiiresti lastega ühise keele, läbi mängu, raamatute ja jutu. On puhas rõõm väikseid päiksekiire abistada, õpetada, lohutada ja kallistada.