Lastehoidu harjutamine

Enne hoiuga harjutamist võib kodus teha eeltööd ning rääkida lapsele, mis on lastehoid, mida seal tehakse, nimetada lapsehoidjate nimesid — luua positiivne pilt lastehoiust. Lastehoius on kindel päevarežiim (kindlad ajad söögiks, mängimiseks ja uneks), et kohanemine oleks kergem, tuleks mõni aeg varem hakata kodus jälgima hoiurütmi.

Kodune eeltöö tehtud, hoiuga ning lapsehoidjatega tutvutud, käes on aeg alustada harjutamisega. Esimesed päevad peaksid olema lühemad — vaid paar tundi mängimist. Pärast mõnda päeva koos hoius olemist võib vanem esialgu minna ära vaid tunniks. Kindlasti ei tohi salaja ära hiilida kui laps on mänguhoos, ka siis mitte, kui laps hakkab nutma. Lapsele võib enne minekut seletada, mida laps päeva jooksul teeb (sööb hommikust ja mängib, käib õues, sööb lõunat, magab, mängib veel natuke ja siis tulebki emme), olla optimistlik, et päev tuleb kindlasti tore. Lapse võtab enda hoolde lapsehoidja, kes võtab lapse sülle, kaasab ta põnevasse mängu või lohutab muul moel.

Aegamisi hoius viibimise aeg pikeneb. See, mis tempos last hoiuga harjutada, sõltub väga palju lapsest. Kindlasti tuleb arvestada, et kohanemine võtab aega. Kõigepealt on vaja tutvuda turvaliselt ümbrusega ning seejärel hakkab laps suhtlema ka teiste laste ja lapsehoidjatega.

On hea, kui lapsel on kaasas mõni turvaline kaaslane kodust. Kas kaisukaru, tekike või muu ese, mis pakub turvatunnet ning on lohutuseks koduigatsuse korral.

Arvestama peab ka sellega, et lastehoiuga harjutamise perioodil võib laps pärast hoiupäeva olla jonnakas, tujukas või väsinud. Kindlasti tuleb lastehoiust koju jõudes varuda aega, mis kuulub vaid lapsele.

Küsimuste, murede ja rõõmude korral suhtleb vanem lastehoiu töötajatega, et koostöö laabuks ja et lapse hoiuga alustamine oleks meeldiv kogemus kõigile osapooltele.